SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ELÇİLERİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi ve İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi, SÜGEP ve Boğaziçi Üniversitesi SDSN Türkiye iş birliğinde düzenlenen Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programlarının ilki 5 Haziran’da başladı.

Haziran ayında başlayacak ve ilk altı haftası teorik, ikinci altı haftası da saha çalışması içeren toplam 12 haftalık eğitim programına #sürdürülebilirlikelçileri için başvurular başladı. Programa yeni üniversite mezunu her genç başvurabilecek.

Toplam 12 haftalık program boyunca “Sürdürülebilirlik Yetkinlikleri” konusunda özel tasarlanmış eğitimleri alacak olan gençler, Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında 6 haftalık eğitim sonunda kamu ve özel sektörde sürdürülebilirlik ofisleri bulunan iş yerlerinde 6 haftalık staja gönderilecekler.

Yeni teknolojiler ve çözümler hakkında gençleri bilinçlendirmeyi, bu alanda doğacak yeni uzmanlık alanları açısından onları geleceğe hazırlamayı amaçlayan program yıl boyunca devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi SDSN Türiye, programın sonunda verilecek sertifikaları onaylanacak ve EDX portalı üzerinden MIT ve Harward Üniversiteleri tarafından verilen online derslere erşim imkanı sağlayacak.

İLGİLİ BASIN BÜLTENLERİ