PROJELER

“Mentörüm ESİAD” Programı

Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) ile işbirliği içerisinde “Mentörüm ESİAD” programı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden (İYTE) 20 öğrenci ile başlatıldı.

Program ile ESİAD üyelerinin rol model olarak 4. Sınıf ve yüksek lisans seviyesinde üniversite öğrencilerinin kariyerlerinin gelişimine destek vermeleri amaçlanıyor.

“Meslek Lisesi Koçları” Programı

Meslek Lisesi Koçları Programı, 2012 yılında başlayan ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) üyesi şirketlerin katılımı ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü protokolü ile uygulanan gönüllülük temelli bir programdır.

Program çerçevesinde gönüllü koçlar, 10. ve 11. sınıf meslek lisesi öğrencileri ile “Sınırları Belirlenmiş Koçluk Modeli” çerçevesinde bir araya gelir ve iki yıl devam eden gönüllü koçluk programını uygularlar.

ESİAD’ın Ege Bölge yürütücüsü olduğu programın 2018-2019 döneminde, İzmir’de ulaşılan:
Şirket Sayısı: 7
Öğrenci Sayısı: 204
Aktif Koç Sayısı: 37

“Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” Projesi

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) tarafından Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ortaklığı ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları kapasite geliştirme eğitimleri düzenledi.

ESİAD SÜR

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) tarafından her yıl belirli bir tema altında yapılması planlanan ESİAD SÜR konferansının ilki, “Sürdürülebilir Tarım ve Teknoloji” başlığıyla İzmir’de gerçekleştirildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ELÇİLERİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi ve İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi, SÜGEP ve SDSN Türkiye iş birliğinde düzenlenen Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programlarının ilki 5 Haziran’da başladı.