Haber & Etkinlik

HABER & ETKİNLİK

9 Mayıs 2024

İzmir’de Avrupa Filmleri Rüzgarı

ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi ev sahipliğindeki Avrupa Filmleri Haftası, düzenlenen açılış kokteyliyle başladı. 8-12 Mayıs tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Avrupa Filmleri Haftası’nda gösterimler ücretsiz olacak.
25 Nisan 2024

25. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

ESİAD 25. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 14. Dönem Dernek Organları seçildi. ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu güven tazeledi.
6 Mart 2024

Prof. Özlale, ESİAD Üyelerine Projelerini Anlattı

ESİAD olarak İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ümit Özlale’yi üyelerimizle buluşturduk. Sayın Özlale toplantıda, İzmir’e yönelik projelerini anlattı, üyelerimizden gelen soruları yanıtladı.
29 Şubat 2024

ESİAD, İki Başkan Adayını İş Dünyası ile Buluşturdu

ESİAD 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hamza Dağ ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
22 Şubat 2024

ESİAD Brüksel Çalışma Ziyareti

Türkiye’nin AB üyeliğini Türkiye’nin vazgeçilmez hedefi olarak gören ESİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu ile Genel Sekreter Özlen Kavalalı ve Genel Sekreter Yardımcısı Burcu Kurcan Olcay Brüksel’de bir dizi temasta bulundu.
15 Şubat 2024

Dijital Dönüşüm Zirvesi

Ülkemiz ekonomisinin dijital dönüşümüne ve İzmir ve Bölge sanayisinin teknoloji odaklı katma değerli üretime evrilmesine katkıda bulunmak amacıyla, EGİAD ile ESİAD tarafından 13 Şubat 2024 Salı günü, İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi İzmir’de “Dijital Dönüşüm Zirvesi” gerçekleştirildi.
8 Şubat 2024

Yeni Düzenlemeler Işığında Kurumsal Marka Koruma Stratejisi ve Markanın Ticarileştirilmesi

“Yeni Düzenlemeler Işığında Kurumsal Marka Koruma Stratejisi ve Markanın Ticarileştirilmesi” başlıklı toplantımızı çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. ESİAD Faaliyet Kurulu Üyesi, Hukuk ve Yasal Politikalar Yuvarlak Masası Eş Başkanı Av. Ali Topçu’nun moderatör olduğu toplantıda, Gün Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Avukatları Hande Hançar Koç ile İrem Girenes Yücesoy paylaşımlarda bulunarak, soruları cevapladılar.
7 Şubat 2024

ESİAD Üye Beklenti Anketi’nin Sonuçları Açıklandı

Ekonomist Güldem Atabay’ın konuk konuşmacı olduğu toplantıda, ESİAD Ekonomi Gözlem Grubu tarafından hazırlanan Türkiye Ekonomisine İlişkin Değerlendirmeler Sunumu yapılarak, 2024 Yılı ESİAD Beklentileri anket sonuçları paylaşıldı.
24 Ocak 2024

Avrupa Birliği’nin Sınırda Karbon Vergisi Mekanizması (SKDM) Kapsamında Karşılaşılan Sorunlar

Avrupa Birliği’nin sınırda karbon vergisi mekanizması (SKDM) kapsamında karşılaşılan sorunların ele alındığı online toplantıyı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Hançerli’nin açılış konuşmasını yaptığı, moderatörlüğünü üyemiz Yrd. Doç. Dr. Vildan Gündoğdu’nun üstlendiği toplantıda, T.C. Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı D. Işıl Karakurt bir sunum gerçekleştirerek, soruları cevapladı.
23 Ocak 2024

İzmir Kavram MYO ile İşbirliği

ESİAD ile İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu arasında yeni dönem İşbirliği Protokolü Yönetim Kurulu Başkanımız Sibel Zorlu ve İzmir Kavram MYO Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan tarafından imzalandı. Protokol ile iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda yüksekokul öğrencilerinin çalışma hayatına hazırlanmaları amaçlanıyor.