Haber & Etkinlik

HABER & ETKİNLİK

25 Kasım 2021

AB Türkiye Gençlik İklim Forumu

AB Türkiye Delegasyonu desteği ile ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “AB Türkiye Gençlik İklim Forumu" Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Meteorolog Bünyamin SÜRMELİ'nin ilham veren konuşma yaptığı forumda, üniversite öğrencileri çeşitli temalarda grup çalışmalarına ve atölyelere katıldılar.
23 Kasım 2021

Faruk KAYMAKÇI ile Kahvaltılı Toplantı

T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Faruk KAYMAKÇI ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldik. Toplantıda Avrupa Yeşil Mutabakatı konusunun yanı sıra Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdik.
19 Kasım 2021

“Pandeminin Tarım Üzerindeki Etkileri, Türkiye İçin Tehditler ve Fırsatlar” Toplantısı

“Pandeminin Tarım Üzerindeki Etkileri, Türkiye İçin Tehditler ve Fırsatlar” konusunu ele aldığımız toplantıda Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber YILDIRIM ile bir araya geldik.
12 Kasım 2021

Sürdürülebilirlik Elçileri 2. Dönem

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi ve İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi, SÜGEP ve SDSN Türkiye iş birliğinde düzenlenen Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programlarının ikincisi yapıldı.
12 Kasım 2021

5. Ege Ekonomik Forum

Özgencil Grup ve EGEV ortaklığıyla düzenlenen 5. Ege Ekonomik Forum’un 11 Kasım 2021 Perşembe 15:00’teki “Yeni Nesil Kentler Konsepti Nasıl Bir Gelecek Hazırlıyor?” başlıklı 8. oturumu derneğimiz sponsorluğunda gerçekleştirildi.
10 Kasım 2021

“MEXT Teknoloji Merkezi” Sanal Turu

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan dünyanın en büyük dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi MEXT’in ESİAD üyelerine tanıtılması için sanal tur gerçekleştirildi.
21 Ekim 2021

Kerim ROTA ile “Ekon 101” Toplantısı

Derneğimiz Ekonomi, Finans ve Maliye Yuvarlak Masası’nın da sunum yaptığı Makro Ekonomik Görünümün ele alındığı “ESİAD Ekon 101” başlıklı toplantımızda Eski Hazineci, Bankacı ve Para Analiz Yazarı Kerim ROTA'yı dinledik.
22 Eylül 2021

Avrupa Yeşil Mutabakatı Toplantısı

Derneğimiz, EGİAD ve İZSİAD iş birliğinde, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın ele alındığı toplantıda, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent ÖZCAN ile Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bahar GÜÇLÜ’yü ağırladık.
11 Eylül 2021

35. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı

Derneğimiz 35. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun konuk konuşmacı olarak katılımıyla 11 Eylül tarihinde, Radisson Blu Otel Çeşme’de gerçekleştirildi.
10 Eylül 2021

Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU ile İklim Değişikliği Toplantısı

Derneğimiz, iklim değişikliği konusunda bir çevrimiçi etkinlik düzenleyerek, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU’nu ağırladı.