Haber & Etkinlik

HABER & ETKİNLİK

22 Eylül 2021

Avrupa Yeşil Mutabakatı Toplantısı

Derneğimiz, EGİAD ve İZSİAD iş birliğinde, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın ele alındığı toplantıda, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent ÖZCAN ile Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bahar GÜÇLÜ’yü ağırladık.
11 Eylül 2021

35. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı

Derneğimiz 35. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun konuk konuşmacı olarak katılımıyla 11 Eylül tarihinde, Radisson Blu Otel Çeşme’de gerçekleştirildi.
10 Eylül 2021

Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU ile İklim Değişikliği Toplantısı

Derneğimiz, iklim değişikliği konusunda bir çevrimiçi etkinlik düzenleyerek, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU’nu ağırladı.
10 Eylül 2021

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Basın Temsilcileri ile Toplantı

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KARABAĞLI ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Sn. Nikolaus MEYER-LANDRUT ve beraberindeki gazeteciler ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
4 Ağustos 2021

İYTE Teknoloji Üssü Toplantısı

ESİAD’ın çevrimiçi toplantısına katılan İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf BARAN, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilan edilen ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) kampüsünde hayata geçecek olan Teknoloji Üssü kararını değerlendirdi. Çevrimiçi toplantıda konuşan ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KARABAĞLI, “Yüksek teknoloji üreten, ulusal ve küresel firmaların merkezi olması öngörülen “Teknoloji Üssü” kararı tüm İzmir’i heyecanlandırdı” dedi.
14 Temmuz 2021

Bekir AĞIRDIR Toplantısı

Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir AĞIRDIR’ın konuk konuşmacı olduğu toplantıda, Ankara’daki gelişmeler, ulusal ve küresel politik gelişmelerin iş dünyasına kısa ve orta vadeli etkileri ele alındı.
22 Haziran 2021

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ile Toplantı

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KARABAĞLI ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Sn. Nikolaus MEYER-LANDRUT ile bir araya geldi.
10 Haziran 2021

Dünyadaki ve Türkiye’deki Ekonomik Gelişmelerin Son Durumu

Derneğimiz pandemi nedeniyle çevrimiçi yaptığı toplantılara bir yenisini daha ekledi. Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ile Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü ve Yazarı Vahap Munyar’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelerin son durumu ele alındı.
5 Haziran 2021

Sürdürülebilirlik Elçileri 1. Dönem

ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi, SÜGEP ve Boğaziçi Üniversitesi SDSN Türkiye iş birliğinde düzenlenen Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programının ilki, İBB Alsancak Havagazı Gençlik Yerleşkesi’nde yapıldı.
12 Mayıs 2021

Levent GÜLTEKİN ile Türkiye Gündemi Toplantısı

Gazeteci, Yazar Levent GÜLTEKİN’in konuk konuşmacı olduğu toplantıda Türkiye gündemindeki konular ele alındı.